Členové kapely
[Novinky]
[Koncerty]
[Čeburáška]
[Kapela]
[Texty]
[Fotky]
[Linky]
[MP3]
[Kontakty]
[Index]

Počátky kapely Méďa Péďa sahají do roku 1996, kdy se začali scházet bývalí spolužáci bubeník Standa a kytarista Luděk za účelem vyluzování prapodivných zvuků ve stylu punk. V průběhu roku 1998 se soubor rozrostl o basáka Lukáše a bylo na čase kapelu pojmenovat. Název Méďa Béďa však vydržel pouze týden než se o něm dozvěděl náš dlouholetý kamarád (nazdar Jirko!) a zprznil ho na Méďa Péďa.

Začátky hudební produkce vycházely hlavně z vlivů punku a grunge aplikované na nedostatek hráčských dovedností jednotlivých členů kapely. Nicméně tato kombinace nezanikla v plejádě punkových kapel a Méďa Péďa si pomalu začal budovat svoji pozici na pražské punk-rockové scéně (“to jsó ti šumaři z Médi Péďi”).

V polovině roku 1999 našla kapela zalíbení v rytmech SKA a přijala do svých řad saxofonistu Petra, kterýžto svým hráčským uměním povznesl kapelu do hudebního stylu “punk-rock-grunge-ska”.

V průběhu dalších let se kapela smířila s nezvratnými fakty jako např., že se kytarista Luděk nenaučí nikdy zahrát sólo, že se basák Lukáš na koncertu vždy opije, že saxofonista Petr nezahraje jednu píseň dvakrát stejně a že bubeník Standa během písně vždy záhadně zpomalí.

Aby byl soubor ušetřen úpadku a jeho členové neskončili v psychiatrické léčebně rozhodla se kapela začátkem roku 2002 přijmout do svých řad druhého kytaristu Vencu a svádět na něj všechny své neúspěchy.

V současné době má za sebou Méďa Péďa přes 40 koncertů, dvě demo kazety pojmenované vzletně Prosek I a Prosek II a svoje první demoCD s překvapivým pojmenováním “Live at Prosek 1.3.2001”.

Rok 2002 je v historii kapely rokem hektickým. V březnu Méďa Péďa narychlo přijímá nabídku na koncert v klubu Prosek a je z toho již druhé demo CD nazvané opět jednoduše Prosek 2002. Ještě než stačila opadnou euforie z přijetí nového člena, kytarista Venca tři dny před červnovým koncertem popírá, že by kdy měl s kapelou cokoli společného. Nicméňe jádro kapely je odolné a kapela zůstává i přes brutální vytíženost saxofonisty Petra (hraje s šesti soubory) pohromadě ve čtyřčleném složení.

Počátkem roku 2003 kapela přijímá nového kytaristu Adama a sestava se tak opět ustálila na pěti členech.

Červenec 2003 je ve znamení účasti na festivalu Rock for People, i když bez účasti dlouhodobe nemocného Adama. Po jeho zázračném uzdravení však začíná další etapa historie kapely. V létě roku 2004 vzniká dvanáctiminutový DVD dokument zachycující sestříh historicky posledního rockového koncertu v Klubu Pancor (kupodivu těch posledních koncertů bylo už více ... rockové kluby jsou něco jako dinosauři ... vymírají).

Začátek roku 2005 přináší několik nových momentů v životě kapely. Po úspěšném koncertu v Rock Café nás nečekaně opouští kytarysta Adam, který nalezl teplé místečko v kapele Roe Deer. Kapela se zavírá do studia a nahráváme první studiové album. Zároveň přijímáme nového kytaristu Jakuba, který svým stylem zajisté opět změní hudební žánr, kterým se kapela ubírá.Pražská rocková kapela Méďa Péda působí na hudební scéně od roku 1998. Začátky tříčlenného souboru lze zařadit do škatulky punk-rock, kde byl velice cítit vliv vlny grunge. Po přijetí saxofonisty v roce 1999 se hudební styl začíná posouvat směrem ke SKA. Nicméně základ hudební tvorby je postaven na jednoduchých melodických pasážích doplněných veselými texty. Proto otázku hudebního stylu vystihuje asi nejvíc termín "punk-rock-grunge-ska". Hraní s Méďou Péďou je pro členy hlavně koníčkem, proto se kapela objevuje především na pódiích pražských klubů i když pár koncertů proběhlo mimo území hlavního města. Zázemí pražského Klubu Prosek umožnilo vzniku několika demo nahrávek. Poslední dvě jsou digitálně upravené a vyšly na dvou demo CD (Live at Prosek 2001, Prosek 2002). Přesto že obě CD jsou volně dostupná ke stažení v plné kvalitě z internetu (http://listen.to/meda-peda/), prodalo se za dva roky přes 200 nosičů. Ambice kapely nejsou veliké, ale ohlasy fanoušků vesměs kladné. Od roku 2002 kapela vystupuje v pětičlenném obsazení (2 kytary, basa, bicí, saxofon). Rok 2003 je ve znamení účasti na festivalu Rock for People. V dubnu 2005 vychází nová studiová nahrávka kapely a dochází ke změně na postu kyrtaristy.

 
 • Standa Helige
 • Lukáš Hradec
 • Luděk Pikard
 • Petr Širůček
 • ...bicí
 • ...basa
 • ...kytara a zpěv
 • ...tenor saxofon
 • ...kytara
 • Bývalí kytaristé: Jirka Hnát, Venca Kukač, Adam Voneš, Jakub Micka

  http://listen.to/meda-peda/